12. 11. 2010

Zakúšať Boží dotyk

Zakúšať Boží dotyk.

(3.10.2010 BJB Nesvady)

Často sa nám stáva, že strácame priamy kontakt s Pánom a žijeme zo spomienok na to, ako sme zakúšali Jeho dotyk kedysi.

Hrozí nám, že si na takýto stav zvykneme; že prestaneme hľadať dôvod prečo je zrazu medzi nami a Bohom “betónový strop”; že žijeme s Pánom ďalej aj bez Neho. toto je hrozný stav duše kresťana, z ktorého ju vytrhne len  vášnivý hlad po Božom dotyku a pokánie – odstránenie “betónových stropov”.

Týmito múrmi medzi nami a Pánom sú často naše horkosti, neodpustenie ľuďom, sebectvo, pýcha, sebaľútosť… Snáď nie je kresťan, ktorý by tomuto nemusel čeliť. A to nie len v sekulárnom prostredí. Ale priamo v cirkvi.

Priamo v cirkvi je takýchto múrov medzi nami a takýchto “betónových stropov” medzi nami a Pánom mnoho. aj preto je medzi nami toľko rozdelenia. aj preto zakúšame Pánovu prítomnosť či v spoločenstve, alebo osobne tak málo a limitovane…

Je však čas pre pokánie. Boží čas milosti. Je čas odstrániť tieto múry a betónové stropy. je čas robiť pokánie a odpustiť našim vinníkom.

1

2

3

4

5

K tejto téme pozri tiež príspevky:

image 

 

0dpustenie a konflikty

 

 

 

image

 

 

Strategický význam spoločenstva

3 komentáre:

  1. Ahoj bracek, velmi ma oslovilo tvoje svedectvo o bozom dotyku. Tak ako si hovoril i ja som pocitila najvacsie prenasledovanie zo strany rodiny a cirkvy a uplne s tebou suhlasim, ze stavat betonovy strop je duchovnemu zivotu krestana velmi nebezpecne. Prechadzam tym nielen ja, ale aj moji surodenci v Kristu (z MT). Chcem sa ti podakovat za vsetky tvoje prispevky, kazne a prednasky, ktore sa mi vdaka Panovi dostali do "ruk". Hlavne kazen o Duchovnom raste mi dala nadej a uistenie, ze som nevypadla z Bozej milosti a tiez predstavu o tom, kde sa asi nachadzam. Kedze nemam moznost ta stretnut osobne (zijem v Nemecku), som vdacna za kazde Slovo, ktore Pan skrze teba hovori a je nejak verejnosti spristupnene. Bud pozehnany a milostou nadalej obdareny... i tvoja Evka :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

    OdpovedaťOdstrániť